10 фактів про психологію дитини, про які ви навряд чи чули
10 фактів про психологію дитини, про які ви навряд чи чули

Дитяча психологія – дуже тендітна річ. Придивившись до свого малюка, можна побачити безліч цікавих нюансів. Тож, психологи підготували 10 фактів, які точно зацікавлять батьків.

1️⃣ Перше кохання малюк переживає років у п’ять-сім. У дитсадку дітки часто грають чоловіка і дружину, “народжують” дітей, вирощують їх, ходять у магазин, дитячий садок, у гості, укладають спати, годують.

2️⃣ Дівчата зазвичай менше ревнують батьків до молодших братів і сестер, тому що природою закладений материнський інстинкт проявляється вже в дитинстві.

3️⃣ Ревність до молодших братів і сестер зазвичай сильніша, якщо діти однієї статі.

4️⃣ Новонароджені відрізняють звуки мови – тобто фонеми, тому що здатність, яка дозволить йому в майбутньому розуміти рідну мову, закладається ще в утробі.

5️⃣ Посмішка дитини стає усвідомленою та адресною до 6-7 місяців. До мами, тата, близьких людей, яких він добре знає.

6️⃣ Дитина чує і розрізняє голоси батьків ще в утробі. При цьому розуміє коли батьки сваряться, а коли все добре в сім’ї.

7️⃣ Будь-який примус гальмує розумовий розвиток дитини. Такого висновку дійшла педагог-практик Марія Монтессорі.

8️⃣ Порівнювати себе з іншими дитина починає у дошкільному періоді. Саме тоді посилюється конкуренція між дітьми. Як результат – бійки та сварки.

9️⃣ Новонароджена дитина вміє видавати звуки, але насправді використати мову усвідомлено діти починають приблизно у дворічному віці.

🔟 П’ятирічна дитина в середньому відтворює 95% специфічних оборотів рідної мови. Тобто дитина народжується з вродженою здатністю до освоєння рідної мови.